Gitmek ve Unutulmak

Yayınlandı: Ekim 15, 2011 / ölesine, hayat
Etiketler:, ,

Unutulmak unutmaktan daha kolay. Gidenler değil kalanlar hep unutmak isterler, gidenin unutmak gibi bir derdi yoktur. Kalan gidenden nefret eder, gideni unutmak ister ve nitekim unutur. Giden daha gerçekçidir o yüzden kalandan. Kalan gerçekten gidene dediklerinde gerçekçi olsaydı, giden gibi hep tutardı onu aklında ve unutulması gereken değil de hep hatırlanması gereken olduğunu bilirdi.

Gitmek mi zor kalmak mı derler ya hep, giden için zordur hep. Kalana bir nefret bırakırsın ve o nefretle herşeyi yıkabilme gücü ama giden zaten bütün gücünü gidebilmek için kullanmıştır. Aslında onun bir şeyi yıkmak istediği de yoktur genelde, sadece gitmesi gerektiği için gitmiştir ama giderken sadece hikayeyi bitirmiştir. Sayfaları yırtıp yakmaz giden, arada dönüp okumak için bazen aklının tozlu bir rafına kaldırır ve çoğunlukla da gecenin bir vakti yolu düşünce o tozlu raflara okur o eski hikayeleri, yüzünde o zamanlarda kalandan fazla bir gülümsemeyle. İşte kalanın böyle bir şansı yoktur, o yakmıştır bütün kitapları. Tek hatırlayabileceği denize döktüğü küller olur.

Kalan en çok acıyı çektiğini zannetse de giden aslında kalanı da yanına alıp gittiğinden ve her gidişinde cebindeki kalanlar biriktiğinden ve hiç birini atmaya kıyamadığından ağırlaşır sürekli, her kalanın acısı da kalır üstelik gidenle. Üzerindeki yükle beraber içindeki yer de azalır gidenin gittikçe. Kalan unutunca acısı da biter ama giden acıları da unutmaz hem kendi acısını hem kalanın acısını da biriktirir içinde.

Gitmek daha zordur, unutlmak ise daha kolay. Giden de unutulan da hep aynıdır zaten ve giden hep o tozlu raflardaki hikayelerin arasında kitap ayıraçları arar her kalandan…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s