Minnesota Timberwolves Yaz Ligi Kadrosuna Bazı Yorumlar

Yayınlandı: Temmuz 18, 2008 / Basketbol
Etiketler:, , , , , , , ,

Timberwolves’un yaz liginde yaptığı 3 maçın 2,6 sını seyrettim ve bir kaç oyuncu hakkındaki görüşlerimi yazıcam.
Corey Brewer: Hücumda 2. maç hariç inanılmaz dağınık, resmen kopup gidiyor. Top hakimiyeti çok iyi değil ve pozisyonları inanılmaz zorluyor. Hücumda sakin olmalı ve hızlı oynamak ile aceleci oynamayı birbirine karıştırmamalı. Şutunu geliştirmesi gerekiyordu ama maalesef ne şutu ne de şutuna güveni hala yok.
Chris Richard: Tam bir hayal kırıklığı. Geniş bir oyuncu ama boyu pozisyonu için kısa ve ribaund hassasiyeti çok iyi değil. Savunmada oyuncuyu durdurmak için tercih ettiği yöntem faul yapmak, hücum da ise zaten fazla bir numarası yok, potaya yakın alıp bitirecek sadece hiç topu yere vurmadan. Ben NBA’de fazla yer edinebileceğini sanmıyorum. Bu sene onun için en iyisi Geliştirme Ligi’ne gitmesi olur çünkü kendini gerçekten geliştirmesi gerekiyor.
Pops Mensah-Bonsu: Sonradan katıldı takıma, çok enerjik ve atletik bir oyuncu. NBA’de daha önce Dallas’da oynamış Avrupa tecrübesi de olmuş. Bence bu sene onu mutlaka bir NBA takımının kadrosunda göreceğiz. Hatta bizim atletiklikten uzak pota altımız için uygun bir isim olabilir diye düşünüyorum. Mesela Craig Smith yerine rotasyondaki süreleri Mensah-Bonsu alabilir.
Kevin Love: Bu yaz liginin esas adamı. Şimdiye kadarki istatistikleri gerçekten etkileyici. Fakat savunmada ayakları yeterince hızlı değil evet iyi yer kaplıyor ama savunma zaafı olduğu açık. Al Jefferson ile hücumda çok iyi bir ikili oluşturacakları şüphe götürmez bir gerçek ama ya savunma tarafı, işte bu çok büyük bir soru işareti??? Saha görüşü, basketbol zekası tartışılmaz bir oyuncu, ayrıca top hassasiyeti de çok üst düzeyde. Bir negatif özelliği de yeterince patlayıcı değil, pota altına çok girdiği için bu seviyede bile fazlasıyla bloklanıyor, tabi ligde Al jeff e gelicek ikili sıkıştırmalardan daha boş pozisyonlar yakalayacak ama bu şekilde pota altından çembere yüklendiği zamanlarda eğer güçlenmez ve patlayıcılığı artırmazsa daha çok blok yiyeceği aşikar.

Bir de bizim takımda değil ama Jared bayless bana Dwayne Wade’i hatırlattı. Ayrıca Kopanen de çok sağlam bir oyun kurucu. Portland’ı işi gerçekten çok zor ellerinde kullanabileceklerinden fazla genç potansiyel yetenek var, bu sene rudy fernandez’in de takıma katılacağını düşünürsek. Bazı tercihler yapmaları gerekecek.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s